Sigmagen - badanie ojcostwa, test na ojcostwo, test DNA, ustalanie ojcostwa

Pobieranie śladów biologicznych

 

W przypadku badań śladów biologicznych (mikrośladów) niezbędne jest ich prawidłowe zabezpieczenie i przesłanie ich w odpowiednich warunkach do laboratorium.

Sposób zabezpieczania i przechowywania różni się w zależności od charakteru mikrośladu jednak istnieje kilka reguł, których należy przestrzegać:

 

- miejsca, w którym znajduje sie ślad nie wolno dotykać gołymi rekami. Spowoduje to zanieczyszcenie śladu materiałem genetycznym osoby dotykajacej ślad i w praktyce może znacznie utrudnić analizę. Pobierając ślad używajmy jednorazowych rekawiczek lateksowych (do nabycia w każdej aptece).

- najwyższą trwałość ma wysuszony ślad. DNA w suchej plamie krwi lub śliny zachowuje swoje właściwości latami.

- nie należy eksponować śladu biologicznego na światło. Promieniowanie UV zawarte w świetle słonecznym niszczy DNA. Jeśli chcemy przesłać mikroślad do badań wysuszmy go na powietrzu i umieśćmy w ciemnym miejscu (może być to koperta).

- jeśli ślad biologiczny nie może zostać wysuszony powinien być przechowywany w niskiej temperaturze i w takich samych warunkach powinien zostać przetransportowany do laboratorium. Ciepło oraz wilgotność moga spowodować nieodwracalne zniszczenie DNA nawet w ciągu kilkunastu godzin.


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie pobierania sladów biologicznych prosimy o kontakt telefoniczny z naszym konsultantem

 

test DNA